| Andrei_Stefan_1999 a întrebat:

Am si eu o problema. Mi se umple fara motiv Local Disc C. Eu am 80 Gb si acolo imi scrie ca mai am doar 40 Gb liber. Dar am intrat in Local Disc C si am dat la proprietati la fiecare folder de acolo si imi spune ca din 80 Gb am utilizat doar 23. Cine ma poate ajuta cu aceasta problema.

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Incarca ccleaner, sau da un diskcleanup-c, click dreapta, propietati.

| Sp33dyt a răspuns:

Inseamna ca folderul care iti ocupa restul este ascuns (sau de system). Descarca TreeSize free si vezi unde iti este tot spatiul ocupat

| Dzeko7 a răspuns:

Trebuie sa cureti c de fisierele inutile descarcate automat de fiecare data cand ai intrat pe net.
1.Curăţă fişierele temporare
Pentru operaţia asta trebuie să faci următoarea
setare în prealabil:
-My computer/în bara de sus selectează
„tools"/Folder options/din fereastra ce apare
selectează view şi caută acolo opţiunea Show
hiden files and folders/bifează opţiunea/tot de
acolo selectectează şi opţiunea show operating
system files(ceva de genu îi, nu mai ţin minte
exact)
2.Dezacivarea(în caz că nu o foloseşti) a
System Restore
Click dreapta pe My computer/Proprieties/
System restore/dezactiează-l din tabul de
acolo.