| Blahblah96 a întrebat:

Am si eu o problema... Microfonul pe care-l folosesc pentru a sta pe skype imi "magnetizeaza" ( n-am gasit un termen mai bun ) boxele..initial am crezut ca este de la boxe avand un sistem 5.1 foarte vechi de prin 2003-2004, acum am alte boxe, un Logitech z-506 si aceeasi problema, daca dau mai tare la boxe si microfonul ESTE pornit incepe sa "tipe" subwooferul si boxele piuie foarte puternic, inchid microfonul se opreste. Nu exista vreun soft ceva care sa blocheze sunetul iesit din boxe sa se duca la microfon? Aveam asa ceva cand mergeam pe placa de sunet OnBoard, dar in softul placii de sunet dedicata n-am vazut asa ceva...
Sau daca aveti alte idei in afara de un soft care sa blocheze transmiterea sunetului din boxe la microfon, sunt deschis sa le aud;-?

1 răspuns:
| MihaiComan32 a răspuns:

Cand folosesti microfonul pentru Skype, cel mai probabil nu vrei sa te auzi si pe tine in boxe. Pur si simplu debifeaza "listen to this device" si nu se va mai auzi in boxe ceea ce vorbesti tu.

O alta variant ar fi sa lasi la microfone boost valoarea 0.