| Jrr_Bogdy_1996 a întrebat:

Am Si eu un elicopter cu telecomanda syma s39, il am de ceva vreme si am constatat ca nu se mai ridica de la sol, i-am schimbat bateriile, aripile dar tot degeaba stie cineva care este cauza si cum sa il pot repara, dau funda pentru cele mai bune explicații!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o drona de la syma.
Incearca sa il resetezi. intai ii faci "pairingu ala" apoi tii joystick-urile in jos dreapta cateva secunde pana bipaie ceva.
Drona mea are niste luminite, si cand o pun la recalibrat. pulseaza si cand ia comanda, se opresc beculetele din pulsat si raman aprinse.