| myuser a întrebat:

Am si eu un HP compaq 8510 si mi-am schimbat routerul de la wi-fi cu un router tp-link, ma conectez la retea, dar cand intru pe webpage imi zice could not connect to server, conecsiunea merge perfect pe alte calculatoare.
Stiti ce pot sa fac?
*FUNDA*!

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Intra in star>rum>cmd si da un ping catre ip-ul routerului. Daca nu merge e ceva de prin cablu sau router.Incearca sa resetezi routerul prin butonul ala de reset sau apasa cu un ac in locul ala pana isi da restart. Daca nu, vezi sa fie instalate driverele de la placa de retea.