| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu un sony vaio si am bagat windows 7 dar drivele sunt cam vechi (windows vista) de unde pot descarca drivere noi

Răspuns Câştigător
| iulyan a răspuns:

Pai teoretic Windows 7 este "fiul" lui windows vista (in sensul ca tot ce functioneaza pe vista este compatibil si windows 7 chiar si de xp). incearca sa-ti folosesti driverele sa le instalezi ca s-ar putea sa-ti meargahappy. daca nu, dupa ce ai instalat windows 7 du-te la updateuri si dupa ce ai dat search la "optional" o sa iti gaseasca driverele de care ai nevoie pentru windows in caz ca cele de vista nu functioneaza.incearca.merita.pentru ca chiar daca nu ai unele drivere windowsul tot le poate recunoastehappy

numa ca desigur mai bine este sa le cunoasca mai binelaughing

SUCCES!

2 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

De pe site-ul oficial al producatorului.
http://support.sony-europe.com/index.aspx?site=odw_ro_RO
Iti gasesti modelul si vezi daca are driverele pentru Windows 7, altfel cauti macar driver video mai nou pe site-ul oficial al producatorului chipset-ului placii video.

| alecs94 a răspuns:

Fa un update