| Hellioss a întrebat:

Am si eu un telefon Samsung E2600, si vreau sa pun niste melodii pe el. Cand il conectez la PC, prin cablul USB, nu-mi apare in My Computer, iar cand deschid Samsung New PC Studio, driver dat de ei, imi spune sa inserez un disck in unitatea J:. Am instalat W7, pana acum, pe windows XP SP3 nu mi-a mai facut asa. Mentionez ca numerotarea discurilor este pana la F:. Imi puteti spune cum as putea face sa-mi pun pe telefon melodiile?

Răspuns Câştigător
| caliopi a răspuns:

Salut Hellioss

-discul la care se refera este. programul .........cardul de memorie al telefonului, pe care tu probabil ca nu-l ai.Nu stiu de ce, dar Windows-ul nu vede si telefonul, doar pe cardul de memorie il vede, indiferent daca ai setat telefonul pe Samsung Kies. Am patit si eu chestia asta..Deci,cumpara card de memorie [microSD pana la 16 gb ], baga cablul usb si faci ce vrei cu copy-paste. Succes.

| caliopi a răspuns (pentru caliopi):

Scuze-eroare de editare :
"discul la care se refera programul este....cardul de memorie al telefonului [memory card]

| Hellioss explică (pentru caliopi):

Mersi

| caliopi a răspuns (pentru Hellioss):

Cu placere, Hellioss

Cu voia ta, imi permit sa-ti mai furnizez un trick.Acest tip de telefon are nivelul soneriei de apel destul de mic, in special pentru sonerile mp3 downloadate[integral sau doar parti din melodie alese de tine]. Bineinteles ca e o parere subiectiva...
- Ce se poate face? Exista un program "Free MP3 Cutter and Editor" cu care poti selecta, pe calculator, partea de melodie pe care vrei s-o folosesti ca sonerie de apel, dupa care cu butoanele aceluiasi program "change volume " sau "maximize volume" poti mari volumul initial de cate ori vrei tu. Apoi descarci "lucratura" pe telefon prin cablu sau bluetooth. Diferenta intre "change" si "maximize" este ca, ultima optiune limiteaza automat marirea volumului pana la aparitia distorsiunilor, pe cand cu "change" il poti mari si de 5 ori. Uite si un link de download : http://www.musetips.com/? ref=mtmc Mult succes!

| Hellioss explică (pentru caliopi):

Interesant, multumesc de sfat, am sa incerc

7 răspunsuri:
| Cristian_Buzea_1993 a răspuns:

Nu stiu sigur... iti dau un sfat : intra la setari in telefon, si vezi acolo conectare PC... si alegi acolo stocare in telefon. cel putin asa e la al meu. fundita?

| Hellioss explică (pentru Cristian_Buzea_1993):

Imi cere cardul daca dau la stocare in telefon.
Mai astept si alte raspunsuri.

| Mititelu_Mary_1989 a răspuns:

Sall Hellios si eu am Samsung E2600, si am bagat melodii pe el prin card de memorie sau prin bluetooth ca cei de la Vodafon au fost zgarcitii si nu mi-au dat cablu de date.Si eu azi am obsv o problema la telef, am facut poze si cand le-am descarcat in calculator se vedeau mici.Si de cand l-am luat soneria se aude incet pe langa S3500i care l-am avut inainte lui.O sa merg cu telf la Vodafone sa mi-l rezolve.