| saneaambul a întrebat:

Am sursa de alimentare de 450W. Va putea ea sa intretina o placa video ca de exemplu Sapphire Radeon R7 250X 1GB DDR5 128Bit 950/4500Mhz

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Daca sunt reali da, daca e sursa din aia de 2 lei, posibil nu, depinde si de restul componentelor!

| saneaambul explică (pentru K0sti):

Procesor AMD Athlon II X2 250, RAM 4GB (doua cite 2 GB) cu frecventa de 400 MHz, motherboard ASUS m4n78 se. La moment am Palit GeForce GT220. Multumesc

| K0sti a răspuns (pentru saneaambul):

Nu stiu ce sa zic, daca mai punem la socoteala hardul si unitatea optica...
Daca ar fi 450W reali, ar fi o treaba, dar cum nu cred ca sunt...
Nu ar fi rau sa te uiti si la o sursa mai buna totusi! Mai conteaza si stabilitatea tensiunilor, riplul, etc! Dar intram in termeni prea tehnici!

| K0sti a răspuns (pentru saneaambul):

Da, nu stiu ce sa zic. Daca ai putea sa-i dai capacul jos sa-i faci o fotografie in interior, cat mai clara, poate as putea sa-mi dau seama mai bine!
Intra aici sa mai vorbim: http://www.epasystems.ro/