| Adi_9204 a întrebat:

Am uhn AMILO DESKTOP PA 3415 care acum ceva timp m isa stricat placa de baza, am inlocuito cu una noua o asus am incercat sa instalez windows 7 si nu a mers. practic in timpul instalarii ecranu se facea tot o culoare rosu alb negru albastru etc... wind xp am reusit sa instalez a mers bine dar pana acum cateva zile cand brusc stau la pc si deodata ecranu se face o culoare negru albastru portocaliu verde. va rog frumos sa\ ma ajutati in legatura cu problema mea chiar nu stiu ce sa ii mai fac...

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ca sa iti mearga windows 7 trebuie sa intri in bios sa schimbi de pe ide pe ahci

| Nechaty a răspuns:

Ai destui rami pe noua placa de baza 2gb de rami recomandat?