| cealapamarin a întrebat:

Am uitat parola la wifi, cum o aflu? fara sa resetez routeru? il am langa mine un zte la rds de 1000mb,

2 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Intr-un router wifi sunt cel putin 2 parole:
1. parola de acesare a routerului, pe asta nu o poti recupera fara resetare, sunt anumite routere la care poti sa faci hack, dar sunt f. putine
2. parola de wifi care o bagi in telefon
asta poti sa o recuperezi daca o ai salvata in laptop cu urmatoarea comanda intr-un cmd pornit cu drepturi de administrator:

netsh wlan show profile name="numele retelei wifi" key=clear

| cealapamarin explică:

Sau daca bag cablu in laptop pot sa vad parola? ca nu mai stiu pe unde am pus contractu sa ii dau resetare