| robiolic a întrebat:

Am un Apple tv si cand intru la homesharing stiti chestia aia cu care vezi lucrurile tale de pe itunes. spune sa pornesc itunesu.
Nu inteleg trebuie sa fie laptopul meu pornit si sa am programul itunes deschis ca sa mearga? ca numai asa merge.
treaba e nasoala rau ar trebui sa mearga oricand.
ce sa fac? app cum vad filme?

2 răspunsuri:
| Tz_Edy_1993 a răspuns:

Nu trebuie sa ai pornita aplicatia de pe laptop (am si eu Apple tv si merge)si ca sa vezi filme trebuie sa te conectezi cu contul tau de itunes

| vinhotse a răspuns:

Puteți descărca videoclipul pe iTunes și apoi îl puteți reda pe televizor, ceea ce înseamnă că nu va trebui să vă conectați televizorul la iTunes. Dar ar trebui să verificați dacă există protecție DRM în fișierele dvs. M4V. Dacă există, nu veți putea reda fișierul MOV, chiar dacă l-ați convertit în fișier MOV. Iată câteva recomandări cu privire la instrumentele de eliminare M4V DRM și sperăm că vă va ajuta.
https://www.leawo.org/......-1372.html