| 1DeXter1 a întrebat:

Am un aprat foto Nikon coolpix.Ieri am fost sa scot pozele de pe card iar acum cand am bagat cardul mi-a aparut asta:"memory card is write protected", si nu dispare, si nu pot face poze. (Cardul a fost introdus corect, de trei ori am repetat, am inchis si am deschis aparatul, nimic,)

Ce pot face pentru a rezolva problema?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare card are o protectie undeva pe margine ca sa nu priezi datele de pe el. Vezi daca respectiva protectie e activata

| Joker11 a răspuns:

Cred ca are memoria full. Incearca sa il formatezi.