| Cosmin_Banu_1997 a întrebat:

Am un buget de ~1200-1300 lei. Am de ales intre un calculator mediocru, o tableta Nexus 7 si un xbox 360. Ce imi recomandati? (PC-ul meu actual e unul jalnic[2004], nu detion vreo tableta si singura consola pe care o am e un super Nintendo)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu esti cel din poza, ti-as recomanda sa incepi cu o tunsoare.

Tabletele sunt de fas, 90% dintre oameni le cumpara pentru ca da bine sa ai tableta si cum romanii sunt pe cat de prosti, pe atat de fuduli, e normal ca fiecare sa aiba o tableta. In realitate ai extrem de putine motive sa cumperi o tableta.

Asa ca iti raman doar cele 2 optiuni. Xbox-ul poate fi modat, asa ca, daca bugetul nu iti permite sa iti cumperi jocuri tot vei putea sa te bucuri de ele. Un xbox e distractiv si e aur cand ai cativa prieteni veniti in vizita si va plictisiti.

Ai deja un calculator dar din el poti pastra doar carcasa si hdd-ul. Daca gasesti un prieten care se pricepe la calculatoare, cu 1300 iti poti cumpara componentele cu care prietenul tau iti va face un calculator de bun-simt. Cumparand componentele separat economisesti ceva bani si vei avea un calculator decent spre mediocru...

Eu nu iti pot recomanda ce sa iei, am incercat doar sa-ti simplific putin alegerea.

| Cosmin_Banu_1997 explică (pentru anonim_4396):

Singurul lucru care ma retine de la cumpararea xbox-ului e faptul ca noua generatie de console deja a inceput asa ca pana nu se lanseaza 720 (care presupun ca va aparea prin octombrie anul acesta)pretul de la 360 va ramane neschimbat :/

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin_Banu_1997):

Pana cand 720 va fi modat va dura ceva amar de vreme sau se va intampla ca si cu PS3 care se pot moda doar in numar foarte restrans. Daca nu ai buget pentru jocuri, nu te obosi sa astepti 720.

360 poti cumpara cu mult mai putini bani. Chiar zilele trecute mi-a cerut un prieten 400 RON pe unul...

7 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Un netbook! happy

| stlucian a răspuns:

Vezi aici:http://www.videotutorial.ro/? p=10581.Cu restul banilor poti cumpara perifericele(monitor, tastatura, mauce)mediocre cum spui tu.Totusi cu o tableta/xbox nu vei face ce poti cu PC-ul!

| SpecialistIT a răspuns:

Eu as lua linistit Nexus 7 sincer.
Poftim: http://www.mediadot.ro/......6gb-black/

Răspuns utilizator avertizat
| ProDark3 a răspuns:

Eu as alege un xbox 360 si niste jocuri pentru el. niste jocuri smechere.