| Silviu8888 a întrebat:

Am un buget de 20 de mil si as dori sa imi imbunatatesc calculatorul. Ce mi-ati recomanda pentru a ma putea juca rome 2 total war la high sau cel putin medium?
Pe actualul calculator am procsor de 2, 33 GHz, placa video gt220 si 4 rami da nu stiu ce frecventa.

FUNDA PENTRU CEL MAI BUN RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| NeluFerchi a răspuns:

Ti-ar fi bun un procesor i5 haswell http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/core-i5-4440-31ghz-box/ numa ca apoi trebuie sa schimbi si placa de baza si ramii ddr3 -1600mhz ar fi buni vreo 4 gb si o placa video de 2 gb http://www.pcgarage.ro/......orie-2048/ s-apoi te joci cam ce vrei

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Spune exxact ce procesor ai acum, ce placa de baza, ram-ul ce ddr3, sursa etc. Ca sa stabilesc daca mai merita sa faci upgrade s-au schimbat cam tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa-l imbunatatesti, pentru ca e posibil sa achizitionezi vreun produs care nu e compatibil.Cu 20 de milioane de lei vechi gasesti calculatoare de gaming.

| ionutmarian123 a răspuns:

Poti sa ti-l faci pe componente pe marketonline