| Silviu8888 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu daca cu 8GB DDR3, Intel XEON X5570 3.00 GHz, si unZOTAC GeForce GT 740 1 GB DDR5 128 BIT(384 CUDA CORES and 5000MHz) voi putea sa joc:
Rome II TOTAL WAR on HIGH
Alien Isolation on medium to high
Shadow of mordor medium to high

Placa video nu o am cumparata inva si vreau sa stiu daca s-ar potrivi cu rami pe care deja ii am si procesoru. Voi folosi optimizatorul de la Nvidia GeForce experience. Daca aveti o alta idee de placa video dati una in jur de 400 lei! Va rog e important acuma cat sunt reducerile de sarbatori

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Da vor merge destul de ok jocurile specificate de tine, si nu numai, jocuri si mai pretentioase va rula. Placa video nu are legatura cu ramii si cpu, uita-te la placa de baza sa ai un slot PCI express si este compatibila. Eu personal iti recomand placa asta : http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/
Are un pret mai mic, performante aceleasi fata de gt 740.

1 răspuns:
| anonimguy3 a răspuns:

Ba tu multe vrei pentru petarda aia de gt 740. Barem de era gtx 750ti