| ametzituu a întrebat:

Am un cablu HDMI l-am conectat la pc si la tv dar nu merge.am aflat ca trebuie sa fac ceva setari la pc ca sa pot sa vad pe TV.

Răspuns Câştigător
| harhas a răspuns:

Salut.
Baga id. harhas_costel22222
astfel o sa te ajut!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conectezi pc-ul cu tv-ul, treci tv-ul pe HDMI si la pc dai click dreapta pe desktop si intri in Graphic Properties/ Multiple Displays/Operating Mode/Clone Displays, dai Apply si OK.
Pentru setarea rezolutiei (daca este nevoie, intri in Graphic Properties/ Resolution, alegi rezolutia, dai Apply si OK.
Aceste setari sunt valabile in sistemul de operare Windows 7, eu pe acesta il am. Nu stiu daca si in celelate OS de la Windows sunt aceleasi, s-ar putea sa fie sau sa fie ceva asemanator. Succes si numai bine!

| harhas a răspuns:

Ce te face sa crezi ca are tv cu tub?

| Septiiiiiiiiiiiiiiixxl a răspuns:

Acelasi lucru la mine
nu stiu ce sa fac si sunt disperat