| catalin6234 a întrebat:

Am un calculator care nu se mai aprinde monitorul de ce?
solurie, funda

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Încercă-l la alt pc. Dacă nu funcţionează mergi cu el la reparat.Sau ia altul.

| AndyDeiu a răspuns:

Pai baga-l in priza..asta dac ti-ai platit curentu la casa.Vezi daca se aprinde ceva la el. Daca nu..incearca sa misti de cablu evident il iei din metru in metru si il indoi putin ca sa verifici daca nu cumva este intrerupt undeva.Dac nu e..verifici mufa care e de la curent adica cea care merge in monitor.O misti si pe aia sa vezi ce are.Dac nu merge acolo verifici priza.Dac priza merge si compul nu se aprinde poti sa-l verifici in interior sa nu fie rupt vreun fir.dac nu e nici aia atunci altul sau un specialist happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai o fi de la placa video

| Wrufloukel a răspuns:

Nu primește current! Poate nu este băgat în priză bine! Este stricat, cumpără-ți altul!

| catalin6234 explică:

Ba se aprinde monitorul si unitatea dar nu vede nimic
se aprinde becul de la monitor si am bagat alta unitate si merge solutie ofer 5 euro cosmote