| brailamuntenia a întrebat:

Am un calculator cu placa de baza ASRock K7S41GX. Doresc sa stiu ce placa video trebuie sa-i pun.
Caracteristici procesor
Tipul procesorului AMD Athlon XP, 1845 MHz (5.5 x 335) 2200+
Alias procesor Thoroughbred-B
CPU Stepping B0
Cache L1 64 KB
Date cache L1 64 KB
Cache L2 256 KB (On-Die, Full-Speed).
Doresc sa stiu exact ce placa video imi trebuie(denumirea), deoarece doresc sa o cumpar. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| nemesis1000 a răspuns:

Nu merge orice placa video deoarece ai slot AGP.Cauta la Emag, evomag... placi video pe slot AGP, nu PCI. Exemplu vezi aici: http://www.emag.ro/placi_video/filter/slot-f21,agp-v1990/c.bafta.

1 răspuns:
| Mihai1810 a răspuns:

Poti sa-i pui orice marca placa video dar trebuie sa aiba slot PCI