| AjutoruL a întrebat:

Doresc sa imi schimb placa de baza dar vreau ca procesorul sa ramana. Ce trebuie sa tin cond la noua placa de baza?
Datele procesorului EVEREST!

Field Value
CPU Properties
CPU Type Intel Celeron D 336, 2800 MHz (21 x 133)
CPU Alias Prescott-256
CPU Stepping G1
Instruction Set x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3
Original Clock 2800 MHz
Min / Max CPU Multiplier 14x / 21x
Engineering Sample No
L1 Trace Cache 12K Instructions
L1 Data Cache 16 KB
L2 Cache 256 KB (On-Die, ECC, ATC, Full-Speed)

Field Value
Platform ID 13h (Socket 775)

CPU Manufacturer
Company Name Intel Corporation
Product Information http://www.intel.com/products/browse/processor.htm

CPU Utilization
CPU #1 0 %

4 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Pune si tu o poza cu placa de baza veche sa iti spun de ce trebuie sa tii cont. si anume de socketul procesorului

| nelu13 a răspuns:

Trebuie sa tii cont pe ce model de socket se potriveste procesorul pe care il ai.cauta pe google modelul tau de procesor si o sa aflii si modelul de socket

| AjutoruL explică:

Http://www.dsystem.com.br/......f9b5f1.jpg este tip najapa adica nu pot adapta placa video numa ce are ea si are de 128... Modelul placii: MSI M5 7364

| AjutoruL explică:

Nimeni nu stie? sad