| brailamuntenia a întrebat:

Am un calculator cu placa de baza ASRock K7S41GX. Doresc sa stiu ce placa video trebuie sa-i pun. Multumesc!

6 răspunsuri:
| Mihai1810 a răspuns:

Ce buget ai si ce procesor ai?

| brailamuntenia explică (pentru Mihai1810):

Nu se pune problema bugetului, daca puteti sa-mi raspundeti, vreau sa stiu ce placa video imi trebuie, vad ca toti ocoliti acest lucru. Caracteristici procesor
Tipul procesorului AMD Athlon XP, 1845 MHz (5.5 x 335) 2200+
Alias procesor Thoroughbred-B
CPU Stepping B0
Cache L1 64 KB
Date cache L1 64 KB
Cache L2 256 KB (On-Die, Full-Speed)

Multumesc!

| Mihai1810 a răspuns (pentru brailamuntenia):

Tie iti trebuie o placa video cu slot pci deoarece placa ta de baza nu are pcie dar nu cred ca se mai gasesc noi

| StefanVLY a răspuns:

Salut Alex, încearcă să citeşti aici : http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=K7S41gx, sper să te ajute.

| brailamuntenia explică (pentru StefanVLY):

Imi da eroare la aceasta pagina http://www.asrock.com/general/404.asp?ln=gl

| brailamuntenia explică (pentru StefanVLY):

Salut! Te rog frumos sa-mi spui exact ce placa video imi trebuie, deoarece doresc sa o cumpar. Multumesc!