| VlaDtz99 a întrebat:

Am un calculator foarte bun. Zilele trecute am downloadat ceva, avea virus. Am sters virusul, am scanat calculatorul, l-am formatat. De atunci si pana acum jocurile merg in reluare, inainte jocurile mergeau fara problema, fara pic de lag sau fara reluare. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Calculator bun zici? ia zi specificatiile le sti?
nu trebuie formatat, pus si simplu instalat un antivirus permanent de calitate.
cum ar fi bitdefender sau kaspersky, singurele reale si bune.

Răspuns utilizator avertizat
| alas a răspuns:

Nu stiu ce sa spun acela cred ca era totusi un virus periculos cred ca ar fi virusul "ZEuS" daca ai auzit, frateee....Eu am Avut 7 virusi cam la fel de periculosi "troieni" dar incearca sa instalezi norton si "sa-l bagi in carantina"
Funda?

| CHECK a răspuns:

Asta am patit si eu.Eu mi-am reinstalat windows-ul si nu a mai avut nimic.Virusul ala care l-ai descarcat tu intre timp sa extins si in celelalte partitii si asa trebuie sa formatezi toate partitiile dar o sa iti stergi si windowsul.

| yuly3000 a răspuns:

Cea mai buna solutie ar fi sa iti reinstalezi windows-ul...prograul/fisierul pe care l-ai downloadat avea un worm sau un bitcoin miner in el. Ca sa scapi de worm, poti sa iti iei de pe net BitDefender si RegClean Pro dar pentru bitcoin nu poti sa faci nimic altceva decat sa iti refaci windows-ul