| Dontforgettosmile a întrebat:

Am un calculator la bunici. Ei nu il folosesc eventual o data pe an. Are windows xp 2002, e Intel pentium 4 de 1.6 ghz si are 256 mb ram rolling on the floor)))) Ce sa fac cu el? Merita sa ii pun ceva ram sau vandut pe piese sau? Help. PS: e functionabil dar merge ca melcul pe chrome.Altceva nu are pe el

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa il pastrezi de muzeu, nu ai ce face cu el, nu merita, greu mai gasesti ceva pentru el, pai ar avea nevoie de macar 2 gb ram, un cpu mai bun, doneazal cuiva, dar imi imaginez ca merge ca melcul, isi dai seama ca are vreo 15 ani, iar upgrade nu s-a facut deci

| Sn4k3 a răspuns:

Daca gasesti pe cineva pe care sa-l tepuiesti, cred ca iei undeva la 50-100 lei pe el. De folosit nu prea ai la ce sa-l folosesti, deci ori il donezi, ori incerci sa-l vinzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il poti vinde, daca ai noroc pe 100lei

| Demidol a răspuns:

Da-l unui copil foarte sarac de acolo din sat. Faci si tu un bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arunca-l.

| ziftode a răspuns:

Il iei in brate
te duci in state
state = statele uimite, aka USA
si il vinzi acolo cu multi, MULTI bani ca "vintage"

nu poti sa faci asta, hmm, atunci poate ai putin success sa il vinzi la... asta... FIER VECHI (bun venit in rrominica)

altfel, "sa ii pui ceva ram" inseamna SDRAM... ala nu se mai gaseste, de ani buni, si chiar daca e e ddr1 si nu sdram TOT NU POTI SA II PUI PREA MULT RAM (pentru un browsing "decent" iti trebuiesc cel putin 2G de ram, ddr1 avea maxim 512M per dimm), iar tot ramul nu il gasesti decat la mana a doua pe OLX sau ceva asemanator, si la niste preturi ca te duci la:
http://www.interlink.ro
si gaseti calculator FOLOSIBIL in 2019 la pretul ramului aluia

morala, TRASH THAT SHEET AND WELCOME IN 2019!

| PainTech a răspuns:

Eu folosesc o antichitate de genul ( 1 GB RAM ce e drept ) ca server pentru PLEX. Se descurca ok la filme FHD, cu mici ocazionale intreruperi.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Merge ca melcul? Mai pune-i ceva memorie. Nu stiu cat suporta! Daca imi spui denumirea placii de baza te ajut. Instaleaza un Linux. Exemplu: http://bit.ly/2TFdfqa

| RaphahellDamian09 a răspuns:

Nu ai ce face cu el. Nu o sa cumpere nimeni acel calculator. Lasa-l acolo sa se umple de praf.