| Bazinb a întrebat:

Am un canon D1000 si, de cateva saptamani incoace, nu mai face poze cu flash decat dupa vreo 8-10 secunde de apasat pe butonul de shutter. Il am de vreun an si n-am avut problema asta pana acum, din ce cauza ar putea fi?

3 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Poate ca are un contact imperfect. Incearca sa-l cureti cu spray pentru curatat contacte electrice (http://www.clubafaceri.ro/......rice.html)

| cucaracia a răspuns:

Vezi poate ai setat "mod lansare" sa te astepte cateva secunde. nu-s expert da ar trebui sa-i ceri ajutorul la vreunuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cumva ai schimbat setarea la declansarea cu intarziere?
citeste manualul si afla cum se configureaza aparatul.