| Loly.Emh a întrebat:

Am un card microSD de 2 gb[kingmax...Si cand il bag in telefon pentru a baga melodii imi da format, dau formta apoi imi da eroare.Cardul l-am format in alt telefon si a mers formatat, iar cand il bag in samsung sv40 imi face la fel, format apoi eroarestraight face.
Ce trebuie sa fac ca sa mearga? Sau nu pot face nimic?
>Multumescbig grin

Răspuns Câştigător
| jhony00 a răspuns:

SD-ul se scoate si se introduce numai cu telefonul oprit, pentru ca altfel se pot pierde date de pe el.Sunt telefoane care au draivere de carduri preinstalate si altele care nu au.Trebuie sa il conectezi la un PC cu o conexiune internet si sa-i actualizezi sau sa-i reinstalezi driverul.Ai nevoie de un cititor de carduri sau de un dispozitiv USB.

1 răspuns:
| floaredetrandafir a răspuns:

Pai poate e telefonul de vina