| Duta_Mihai_1998 a întrebat:

.am un Samsung Galaxy S. Si un card de 4GB KINGMAX

Cand incerc sa introduc cardul, imi da eroare zicand:Blank SD Card
SD card blank or has unsupported filesystem

El mergea cum trebuie acum o zi-doua

Am incercat pe mai multe device-uri si n-a mers

Pe telefon imi zice sa-l reformatez dar nu vreau pentru ca am date importante

Dau FUNDA celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| ExpertCompanyGroup a răspuns:

Incearca sa bagi intr-un laptop. Daca ti-l recunoaste, copieaza datele si reformateaza. Daca nu ti-l recunoaste nici laptop-ul, din pacate nu ai ce sa-i faci numai sa reformatezi pierzand datele. Daca nici dupa reformatare nu merge, cardul s-a stricat de tot si trebuie inlocuit.

2 răspunsuri:
| RazvanRo22 a răspuns:

Este ceva clasic, cam la toate modelele de telefoane Samsung se intampla asa ceva, am patit si eu de multe ori. Eu il reintroduceam in telefon, sau stingeam telefonul si il reaprindeam si functionta. Daca tot nu-ti merge intr-un final, da-i un format, dar nu inainte de a-ti salva fisierele intr-un calculator. Este posibil sa ai un fisier ce nu ti-l suporta daca zice " SD card blank or has unsupported filesystem ".

| Duta_Mihai_1998 explică:

Ok...am incercat sa-mi salvez datele pe calculator, dar n-a mers(nu mi-a citit cardul)
Am incercat sa-l reformatez pe mai multe dizpoztive...dar n-a mers;
Oricum, multumesc ca ati raspuns la intrebarebig grin