| daniel1ft a întrebat:

Am un decodor de la digi. unele programe imi merg dar la unele imi scrie canal criptat sau lipsa semnal cu toate ca am platit tot timpu factura.ce se intampla?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Deci in primul rind ce tip de abonament ai, adică ai si hbo si hbo comedy, cinemax, dar totusi nu le vezi? Ce decodor ai, humax? Este prin cablu sau ai antena parabolică de la digi? Daca tu ai abonament extra dar nu prinzi si scrie canal criptat, vezi sa nu fi blocat tu canalele alea, mergi si seteaza l din meniul decodorului, deblochează l, daca nici asa nu merge vezi atunci cablul de antena sa nu fie rupt sau intrerupt undeva, scoate cartela din decodor si bagă o la loc după 5 secunde, si vezi ce zice, de unde esti?

| stefaniastefi a răspuns:

Pai la cele care spune canal criptat trebuie sa mai platesti ceva in plus ca sa le vezi.