| SilentDark a întrebat:

Am o problema: De dimineata nu imi functioneaza programele TV imi zice semnal slab sau lipsa semnal. Sunt abonat la Digi si am decodor marca Humax. Ceilalti din bloc care sunt abonati tot la Digi nu au aceasta problema. Ce credeti ca are? Daca ar fi de la ei nu ar trebui ca si ceilalti din bloc sa aiba aceeasi problema?

Dau funda la cel mai bun raspuns!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Sună la Serviciul asistență clienți.

| mixxjim a răspuns:

Pe toate posturile face asa? Nu s-a platit factura si te-au deconectat? Sau te-a deconectat cineva de la panoul din scara, din greseala sau sa-ti faca o "gluma". Decodorul e in priza si functioneaza, l-ai verificat? Inchide tv si decodorul (sau scoate-l din priza), lasa-l asa vreo 10-15 secunde si apoi da-i drumul iar. E ciudat, ca netul vad ca-ti merge, poate ar trebui sa suni la ei la asistenta tehnica sa-i intrebi daca e vreo problema la tine 03xx.400.401, unde xx reprezinta prefixul judetului in care locuiesti.

| SilentDark explică (pentru mixxjim):

Am sunat la ei si au spus ca ma vor suna inapoi sa vorbeasca ei cu mine insa nu au mai facut-o. Oricum am mai asteptat cateva ore si vazand ca tot nu merge i-am dat vreo cateva cautari de canale, insa nu a mers nimic din cauza lipsei semnaalului. Faza buna e ca mai pe seara, cand am incercat sa ii dau o ultima cautare functionat si acum merge televizorul. Nu stiu exact din ce cauza a fost problema insa s-a remediat!