| dradaiana a întrebat:

Am un Dell vostro 3000 si nu gasesc pe taste optiunea de a dezactiva touchpadul. La un vechi laptop Toshiba exista un buton deasupra care cand il apasam dezactiva/activa touchpadul. Gasesc asa ceva si la dellul asta? Sau cum il pot dezactiva?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dacă nu găsești butonul fizic de dezactivare, atunci apeși pe butonul Start/Windows și scrii acolo" touchpad". Cauți să dezactivezi touchpad din Windows; eventual îi pui și o scurtătură (shortcut).

| Wr3nch a răspuns:

Ar trebui sa ai pe F-uri un desen cu un touchpad, probabil f3. Apesi FN plus f3 sau ce trebuie in cazul tau si bam.