| anonim_4396 a întrebat:

Am un DVD-Player Panasonic seria: S 33. Intrebarea e: Cum fac sa imi apara subtitrarea la filmele facute pe PC. Pentru ca e totusi un DVD cu xvid si tot ce ii trebuie unui DVD-Player ca sa citeasca DVD-uri facute pe PC. Din 70 de filme daca merge 4 subtitrari.

Răspuns Câştigător
| adi_7507 a răspuns:

Asta era ceva normal, dar incearca cu programul amintit de mine si o sa vezi diferenta dintre o subtitrare separata si una embeded.
Si Virtualdub face acelasi lucru doar ca mult mai greu.

10 răspunsuri:
| adi_7507 a răspuns:

Te referi la filme DVD sau la cele normale xvid (avi)?

| adi_7507 a răspuns:

Eu folosesc AVIAddXSubs pentru asta.
http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php
Titrarea trebuie sa fie SRT (daca nu e, o poti converti cu Subtitle Workshop).
Mai multe detalii gasesti pe site-ul de mai sus.
Bafta.

| endofstory a răspuns:

Eu fac embed la subtitrare in film si folosesc virtualdub pentru asta. Folosesc metoda asta pentru ca vad filmele cu un PS3 prin wireless din calculator pe care am instalat un media center. Playerul de PS3 nu stie sa citeasca subtitrare din fisier extern

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cele normale avi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ca subtitrarea nu se potriveste cu filmul.incearca si alta subtitrare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc dar pana la urma google si alte forumuri face treaba mi-a luat o ora si ceva de cautare si am gasit solutia care era simpla : denumesti subtitrarea la fel ca filmul nu o lasi cu denumirea de pe net. Fara munca nu ai parte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai atunci este greseala ta.cand cobori un film, te uiti sa fie si subtitrarea la fel cu filmul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foloseste program avisub si iti introduce subtitrarea de tot in film e simplu de folosit

| larisa_8487 a răspuns:

Cum ai luat tu 10 la romana cu "merge patru subtitrari?"laughing)