| alinmanea a întrebat:

Am un fisier excel cu 2 coloane, prima coloana este un titlu, de exemplu "Pantofi sport Adidas Tubular" iar in cealalta coloana sunt marimile de forma "38, 39,40,41.3".
Cum as putea forma o coloana noua care sa uneasca cele 2 coloane dar sa-mi formele cate un rand pentru fiecare marime in parte? De exemplu in coloana noua formata vor fi 4 randuri cu titlurile astea: "Pantofi sport Adidas Tubular, 38", "Pantofi sport Adidas Tubular, 39", "Pantofi sport Adidas Tubular, 40", "Pantofi sport Adidas Tubular, 41.3".
Se poate asa ceva?
Multumesc,

2 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Presupunand ca ambele coloane incep de sus scrie in celula de sus a noii tale coloane [=A1&", "&B1] fara parantezele patrate. Apoi trage din coltul celulei repsective in jos pentry cate randuri ai ca sa iti aplice formula.

| HadesSs a răspuns:

Cred ca te-ar ajuta mai degraba functia CONCATE, uite aici cum o aplici
https://support.office.com/......d702bea31d