| FloryDo a întrebat:

Am un frigider arctic. Oricat as regla temperatura(ba la 1, ba la 2 sau 3) e la fel. Mi se pare ca nu e destul de rece.Congelatorul e perfect, dar frigiderul nu.De exemplu untul nu e in stare solida asa cum se intampla la vechiul frigider (e moale ca si cum l-as tine la temperatura camerei)iar fructele se strica mult mai repede. Vreo idee de ce sau ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Mike959 a răspuns:

Mai mult ca sigur nu mai are freon suficient, trebuie reincarcat.Bafta

1 răspuns:
| Cma012 a răspuns:

Eu am luat un frigider Arctic recomandat pe acest site si a functionat super bine: https://frigider-bun.ro/
Eventual poți consulta ghidul lor dacă au informație despre ce ar trebui să faci în această situație.