| anonim_4396 a întrebat:

Am un frigider zannusi si de ceva timp imi face gheata.De ce?

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Verifica butonul de reglaj temperatura. Daca atunci cind e rece... rece... il sucesti de la maxim spre minim incet si nu auzi un click s-ar putea ca acel buton sa nu mai functioneze. Mai sunt si alte cauze dar cel mai bine iti poate spune un specialist.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

S-a stricat termostatul si merge continuu.

| usernou33 a răspuns:

Trebuie reparat termostatul cel mai probabil. Asa am patit si eu cu un Candy CCTOS 482 luat de pe http://frigidermic.ro/. daca nu are dezghetare automata trebuie dezghetat manual la o perioada de timp. iar daca face gheata multa, cel mai probabil pentru ca merge continuu.