| EugeNNio a întrebat:

Am un hard disk WD extern care nu-l mai vede windows-ul si face un beep-uit ciudat. Ce se poate face in cazul asta mai pot recupera datele de pe el? Multumesc!

4 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Daca problema e hardware, poti sa instalezi ce soft vrei ca nu o sa obtii nimic, poate doar experienta la instalat programe! Daca tii asa mult la datele de pe hdd, dupa experienta software, deplaseaza-te cu hdd-ul si ceva bani in buzunar la un centru specializat.

| kr37zu a răspuns:

Sunt mai multe solutii, una ar HBCD(Hiren boot CD). Il gasesti pe google si este o solutie gratis.In el gasesti mai multe utilitare cu care poti repara eventual hard-disk-ul sau poti recupera fisiere.

| EugeNNio explică (pentru kr37zu):

Mersi man am sa incerc, mi-a mai zis cineva de solutia asta, sper sa mearga.

| kr37zu a răspuns:

Cu placere. Daca mai ai nevoie de ceva anuntama