| StanescuAuritaGavrila a întrebat:

Am un hdd de 1 tera. L-am impartit in doua partitii egale. In modul GPT, (Il folosesc doar pentru stocare sau gaming) ...am incercat si cu alt program de partitionat hdd-uri dar nu m-a lasat sa fac a doua partitie 'Logical', probleme nu am. Merge perfect cu amandoua partitiile "primary", (windowsul il am instalat separat pe un ssd de 120 gb) E vreo problema daca partitiile sunt amandoua "Primary Partition"?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

GPT nu are partitii logice, poti face cu el pana la 128 de partitii.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolut nici o problemă! Partițiile logice sunt o modalitate de a-ți face mai mult de 4 partiții pe hard, nu își au rostul decât în situații avansate.