| Scanteie91x a întrebat:

Am si eu o intrebare: Cum creez mai multe partitii pe un stick USB? Am incercat cu diferite programe, l-am partitionat cu Acronis Disk Director, cu EaseUs Partition Manager si cu cate si mai cate programe, dar windowsul nu vede decat o partitie de pe stick. Am cautat pe internet fel si fel de tutoriale dar niciunul nu a mers, am gasit sa fac update la driver cu hitachi microdrive ca sa-mi vada stickul drept disk local nu removable disk dar cand fac update la driver imi zice ca am la zi cel mai recent driver. Asta e doar un exemplu, am gasit o droaie de tutoriale dar niciunul nu a mers.

Folosesc Windows 7 Ultimate pe 32 de bitzi si am un stick de 32 gb si vreau sa fac doua partitii pe el, una Fat32 pentru o face bootabila sa bag in ea windowsuri si diferite programe si antivirusi si o partitie NTFS pentru a pune in ea diverse fisiere.

Daca cineva gaseste o modalitate sa-mi explice cumva si sa-mi si mearga are funda de la minebig grin
PS: Fara tutoriale in care trebuie sa folosesc linux si alte prostii din astea.

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Uite aici un program bun de partitionat un USB http://www.pendriveapps.com/bootice-partition-flash-drive-edit-boot-sector/

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Se poate folosind GParted.Acest utiliatar nativ Linux nu va da greși.Deși este creat pentru a opera modificări pe un hard disc funcționează sigur și pentru USB stik-uri sau hard discuri portabile.Restul sunt știfturi comerciale care poate din noroc numai vei reuși să faci ceva cu ele. Uite aici un link de download http://gparted.sourceforge.net/.Trebuie scrisă imaginea pe un cd și apoi butat de pe el, A[pai pus stikul în usb și schimbată tabla de partiții pe sdb, apoi creata partiții.Succes

| robytoby a răspuns:

Salutare, citeste cu atentie tutorialul din linkul de mai jos
http://infopcdorin.blogspot.ro/......20probleme
Bafta.