| andrei47 a întrebat:

Am un HTC desire 500, de ce imi tot "elimina cardul sd in mod neasteptat"? va tog sa ma ajutati pentru deja am tot pierdut poze, muzica, etc... sad

10 răspunsuri:
| shannygelu a răspuns:

Da un factory reset

| andrei47 explică (pentru shannygelu):

Am dat si nu m rezolvat nimic, toate fisierele ce le-am avut sunt la loc... deci eu imi arunc telefonul pe geam oh go on

| shannygelu a răspuns (pentru andrei47):

Daca e cardul scoate l si formateaza l daca e de pe interna atunci instaleaza root browser si stergi cu el ce ai nevoie

| andrei47 explică (pentru shannygelu):

Am formatat cardul de 3 ori si fisierele sunt la loc cand il bag inapoi in telefon straight face...am renuntat la card, am vreo 700 mega liberi in tel, ma multumesc si cu atat, macar stiu ca nu o mai pierd poze, etc...

| shannygelu a răspuns (pentru andrei47):

Fisierele sistemului le pune inapoi telefonul pe card ca asa e normal dar sa pierzi pozele cum sa le pierzi? schimba alt card si vezi cum face

| andrei47 explică (pentru shannygelu):

Dupa ce am facut niste poze si am dat un restart la telefon, pozele nu mai erau acolo, oricum, am renuntat la card, acum nu mai am probleme big grin

| shannygelu a răspuns (pentru andrei47):

Scapa de tel ia altul

Răspuns utilizator avertizat
| andrei47 explică:

Daca sterg o poza/fisier/folder si dau o repornire telefonului fisierul respectiv de din nou acolo, cum sa procedez? am dezactivat si copia de rezerva si nu pot sterge nimic ca imi apare la loc :-s

| danyel2012 a răspuns:

E cardul virusat sau e de la soft