| gaby140 a întrebat:

Am un laptop Acer e51-512, iar difuzoarele lui se aud foarte incet. Am windows 7 cu update la zi si toate driverele instalate corect. Solutii?

Răspuns Câştigător
| DryIce a răspuns:

1. Ai equalizer la windows (dai pe volum > mixer > sub "device" ai o icoana cu o boxa dai click pe ea > enchancements > bifezi equalizer si dai la 3 puncte mai jos unde e setings > ridici sliderele din mijoc si pe dreapta la 3 sferturi si cele stanga la 1 sfert. Inchizi tot si gata sunetul e amplificat cu 25%.

2. Exista pe net "windows equalizer" care pe langa slidere mai are si db slider. Care mareste si cu 200% volumul pana creapa boxele sau placa de sunet.

3. mai exista la playere - gom player are amplificare pana la 200%; si winamp are slider de db la equalizer (pentru muzica).

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa maresti volumurile din mixer.
Daca asta nu ajuta, atunci verifica si cu casti exterioare.
Daca volumul este incet in ambele cazuri, atunci e o problema electronica, cu amplificatorul incorporat, iar daca se aude bine cu casti, atunci sunt miscate / prafuite difuzoarele incorporate. In ambele cazuri se rezolva la un service.

| gelu1970 a răspuns:

Mai mult de atat nu pot acele difuzoare.

| Clorox a răspuns:

Asa este de la laptop!