| Lauramee a întrebat:

Am un laptop Asus gaming TUF FX505DT-AL086,umblam azi pe el,am facut o pauza si cand am vrut sa intru din nou sa caut ceva,tastam dar degeaba, tastatura nu mai functiona. Solutii?straight face Am tot dat restart, am dat si la zi updateurile.

11 răspunsuri:
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Incearca cu o tastatura pe usb daca e ok intra in bios si da default daca tot asa se pare ca tastatura e defecta sau mai mult cipul dar prima data verifica ce am scris

| Lauramee explică (pentru LasleaIoan1972):

Pai sincer nu ma pricep sa intru unde ai zis, si a a facut updateu la bios si la tot dar sa intru la bios chiar nu stiu. Nu inteleg cum dintr-odata nu a mai mers

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Https://www.asus.com/ro/support/FAQ/1008829/ aici vezi cum ajungi in bios si dai la save and exit optiunea default si dupa save and exit

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Taste de intrare in bios sunt: F2, F10, F12, DELETE poate fi oricare dintre ele,, opresti si repornesti si repede apesi una dintre tastele de mai sus, cand ajungi in bios dai la save and exit optiunea default salvezi si exit sper sa te ajute

| Lauramee explică (pentru LasleaIoan1972):

Mersi dar sincer nu cred ca sunt in starelaughing)) poate stric mai rau, ma frustrează ca aveam nevoie si dintr-o data nu a mai mers.

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru Lauramee):

Daca crezi ca e mai sigur cheama un coleg, prieten care stie si intelege ce am scris sau are o solutie mai optima

| Lauramee explică (pentru LasleaIoan1972):

Mersi pentru răspunsuri, a venit cineva, a umblat si in bios merge tastatura, dar nu merge cand vrei sa umbli pe el, mi-a instalat windows nou, updateurile s au făcut si tot nu merge tastatura. In bios merge

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru Lauramee):

Ce windows ai?

| Lauramee explică (pentru LasleaIoan1972):

Windows 10 pro

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru Lauramee):

Daca pui o tastatura pe usb functioneaza?

| Lauramee explică (pentru LasleaIoan1972):

Da