| Toxicrew a întrebat:

Am un laptop Asus si de fiecare data cand vreau sa ma joc un joc( Counter Strike:Global Offensive sau League of Legends), dupa 2 minute maxim,ecranul se blocheaza la ultimul frame si sunetul se repeta in continuu(Tot sunetul din frame-ul respectiv)

Desi,alte jocuri(Team Fortress 2, Terraria) merg fara nici-o problema

OS:Windows 10
Procesor:Intel Core i5, 2 Core
Placa Video: NVIDIA Geforce 940M
RAM: 4 GB

18 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Incearca win 7

| untu a răspuns:

Sistemul windows e de vina! Sistemul windows 10 nu este testat complet! De asta sunt probleme tehnice si de soft si raspunde greu la operatiuni si comenzi! Nici mie nu-mi place sistem nou WINDOWS 10! Prefer sa raman la Windows 7 Home Premium care merge si executa rapid fara probleme comenzile tuturor programelor si ruleaza jocurile foarte bine! S-ar putea ca jocul sa nu fie potrivit pentru calculatorul dvs!

| alexboss2020 a răspuns:

Selecteaza totul low la setari si iti va merge, de curiozitate de pe ce site ai luat jocul s-ar putea sa nu fie site-ul bun

| Nicolas323232 a răspuns (pentru alexboss2020):

League Of Legends e un joc MOBA MULTYPLAYER NU SINGLE official de riot game... deci nu are virusi sau alte chesti dar counter strike cred ca l-a luat de pe steam deci la el e problema cu placa video

| alexboss2020 a răspuns (pentru Nicolas323232):

Poate o fi si problema de ghz la procesor, si nu a specificat cati ghz are procesorul lui

| Nicolas323232 a răspuns (pentru alexboss2020):

Nu are vina ghz... la el e problema cu driveru placi video... 100%

| alexboss2020 a răspuns (pentru Nicolas323232):

Cred ca asa e.E imposibil sa nu ti se blockeze cs go sau lol, am vazut pe youtobe ca nu se blocheaza cs go pe un pentium 4, si nici lol cu setarile pe low si tie sa ti se blockeze cu i5.

| alexboss2020 a răspuns:

Mai bine iti faceai un pc, deci laptopurile uneori mai pot avea probleme in jocuri mai recomandat este un pc, sa zicem ca iti iei un laptop in 2000 de lei si un pc in 2000 de lei pai cu pc in 2000 de lei rupi laptopul in orice joc si o sa ai cu 25-30 de fps-uri in jocuri. Ultimele jocuri pe pc-ul de 2000 de lei le va rula.Dar laptopul nu prea cred

| Singe a răspuns:

O fi o problema de la windows, recomandat este windows 7 incearca sa il instalezi iar daca nu crezi ca poti sa faci asta roaga pe cineva cu experienta si zii sa iti bage si geniune ca sa il ai versiunea completa ( permanenta pana il schimbi ) fara geniune merge decat 5-30 de zile. eu cu Intel Core 2 Duo E7600 3.06 ghz dualcore 3 mb cache, Intel gma 4500 64 vram dedicated 2gb ram ddr2 am in csgo 30-40 fps iar in lol undeva la 50 - 100 fps pe low-medium si csgo si lol ( incearca windows 7 cum am spus mai sus )

| alexboss2020 a răspuns (pentru Singe):

Windows 7 o sa ai consume mai multe resurse la pc.Cred ca are o problema la joc, ca daca are un i5 si gt 940m ar trebui sa-i ruleze macar 30 de fps mediu-high

| Singe a răspuns (pentru alexboss2020):

De fapt e invers windows 7 e muuuuuult mai bine optimizat decat windows 10 ( are multe aplicatii pe care ruleaza in task manager care consuma ceva mai mult ram decat cele dupa windows 7 )

| Nicolas323232 a răspuns:

Hmm... ai dat overclock la placa video?

| Toxicrew explică (pentru Nicolas323232):

Ce inseamna?

| Nicolas323232 a răspuns (pentru Toxicrew):

Lasa daca nu ai auzit de overclock nu e de la el... problema e cu driveru...te ajut eu daca ai team viewer instalat.

| Toxicrew explică:

Am formatat laptop-ul, am reinstalat din nou jocurile cu problema, si tot nu merg...

| Nicolas323232 a răspuns (pentru Toxicrew):

DRIVERU PLACI VIDEO... DESCARCA asta si vorbim in privat :https://www.teamviewer.com/ro/download/windows/ dai click pee descarcare team viewer si il instalez in rest vorbim in privat si apropo poate nu stii team viewer e un program care iti permite sa intri pe pc-ul altei persoane deci eu o sa intru in pc-ul tau si o sa ti-l fac.

| Toxicrew explică (pentru Nicolas323232):

Gata,l-am instalat

| Nicolas323232 a răspuns (pentru Toxicrew):

Bun