| JonD a întrebat:

Am un laptop care are 2gb.Cum as putea sa ii maresc memoria la 4 gb sau mai mult?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune denumirea lui cu model cu tot si vorbim la concret.

| JonD explică (pentru Salontanul):

Compaq Presario CQ56

| Salontanul a răspuns (pentru JonD):

Laptopul tau poate suporta 8 Gb de RAM. Inseamna ca are 2 sloturi a cate 4 Gb. Poti cumpara numai DDR2 (frecventa maxima 800 Mhz). Eu iti dau un link. E tare scumpa: http://www.cel.ro/memorii-laptop/memorie-laptop-corsair-4gb-ddr2-800mhz-l/
Mai cauta si tu pe net. Poate gasesti ceva mai ieftina.

| Zome a răspuns:

Trebuie cumparati rami, nu de capul tau pentru ca este posibil sa nu se potriveasca happy Sfatul meu este sa mergi la un magazin care se ocupa cu PC'uri in general, si acolo vei primii mai multe informatii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii mai cumperi 2gb de ram, simplu

| gelu1970 a răspuns:

Laptopurile au de regula 2 ranuri sau sloturi, cum vrei sa le numesti. trebuie sa cumperi ram, si esti conditionat desigur de performantele laptopului. in functie de configuratie poti mari ram pana in 16 gb sau pana in 8 gb. e doar un exemplu.