| FazekasErvin a întrebat:

Am un laptop Compaq si am windows 8 pe el si vreau sa il schimb cu Windows 7 unde gasesc driverele pentru el

7 răspunsuri:
| Ponce a răspuns:

Daca laptopul este cat de cat mai nou, driverele se instaleaza automat dupa instalarea WIN 7.

| FazekasErvin explică (pentru Ponce):

Pai este nou dar fratele meu a zis ca ii trebuie driverele ca sa poata pune W 7

| neutrino a răspuns:

Windows 7 isi instaleaza automat tot ceea ce are nevoie, cu exceptia driver sunet. Pe acesta il poti descarca de pe adresa producatorului placii de sunet.

| FazekasErvin explică (pentru neutrino):

Si de unde fac rost de adresa producatorului placii de sunet?

| neutrino a răspuns (pentru FazekasErvin):

Te uiti si citesti modelul placii de sunet.

| dannyel86 a răspuns:

Gasesti driverele pe site-ul oficial al producatorului. Te uiti pe carcasa dupa model (Compaq si mai cum?) si le cauti pe site-ul Hp.

| DjNick112 a răspuns:

Mai, hai sa iti spun eu cum rezolvi problema, poate iti instaleaza cateva dindtre driver dar recomand sa instalezi din nou toate driverele mai ales pentru placa video.

Mai este o problema, laptopul tau este vertificat windows 8, s-ar putea sa nu gasesti driver pentru win 7, si apropo, pe 64 bit sa pui daca ai 4 Gb RAM

Mai intai spune-mi modelul de laptop, il poti gasi mai in fata langa tastatura mai jos, pe spate sau cand scoti bateria, daca nu reusesti nici asa, intra start la run scrii dxdiag si vezi ce scrie la sistem model, acum compaq are ceva performant, daca intri aici http://www8.hp.com/us/en/drivers.html da la find now si iti detecteaza, apoi ca sa fi sigur vezi daca gasesti pentru win 7 64 bit, daca nu reusesti zi-mi modelul si rezolv eu