| SelenaAna a întrebat:

Am un laptop Compaq și m-am jucat la el acum câteva zile și pisicile au sărit pe tastatura și cea a laptopului și cea externă și acum este blocat pe tasta R și cand vreau sa intru într-un folder sau alta aplicatie intra mereu in recicle bin,iar când apăsați pe mouse in dreapta pentru a da un refresh la ecran,intra in personalizare desktop instant. Ma poate ajuta cineva? Iar tastatura incorporata a laptopului nu mai merge deloc acum, înainte de a se întâmplă asta,nu mergeau Y,T,N, enter si inca câteva taste, dar acum nimic nu mai merge, nici macar touch-ul pentru mouse.

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Trebuie desfacut laptopul si probabil curatat. Trebuie desfacuta si tastatura sa se uite cineva ce e acolo. Eventual probabil trebuie schimbata.
E posibil sa fie si ceva din soft. Daca nu ai date importante pe el, incearca sa ii reinstalezi windowsul. Daca si atunci la fel face, clar este o problema din el si trebuie desfacut.(mai bine il duci sa il desfaca cineva care stie, risti sa strici si carcasa daca nu stii cum se desface).

| mastadont a răspuns:

Trebuie dus la reparat atunci. Nu îți merge pentru că se apasă tasta r și intră în primul folder cu inițiala r, recycle bin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoti pe cea externa.
Apoi te uiti la tasta R si incerci s-o apesi mai tare sau sa apesi mai tare tastele din vecinatate. R e de obicei langa o chestie de plastic in care se prind suruburile unei placi sau a carcasei, depinde de model, deci de-aia a ramas apasata de la o amarata de pisica.

| SelenaAna explică:

Azi am apăsat tastele F5F6F7F8 și după a mers toată ziua...dar cand am vrut să îl sting a început din nou și am Făcut la fel de nu mai vrea