| Daniel26 a întrebat:

Am un laptop cu camera VGA. Ce tip de de webcam sa caut astfel incat imaginea sa fie buna, clara? Multumesc.

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce buget ai? Cauta o rezolutie buna la camera, preferabil HD/Full HD si sa aiba 1.3, 1.5, preferabil 2.0 Mp. Poti opta pentru un https://bit.ly/2FWGMK5 Logitech HD Pro C920 e mai mult decat ok.

| NLS a răspuns:

Cum a zis CM7YRE, cea mai performanta alegere ar fi C920 Pro de la Logitech.
Nu doar imaginea e buna, dar are si microfoane stereo, calitatea sunetului e peste medie, nu ai nevoie de alt microfon decat daca faci vlog.

Daca nu dispui de bugetul acesta, au si alte variante mai ieftine.
Logitech C615 e si ea o alegere buna.

Sau C525.

O varianta de buget ar fi Creative LIVE! Cam Chat HD
Merita daca o gasesti sub 100 ron (mai mult nu merita), si se va descurca binisor, are imagine HD.

| GPA a răspuns:

Cauți după buget o cameră HD/full HD. Mă interesează bugetul

| Daniel26 explică (pentru GPA):

Sub 200 ron, multumesc.