| locosistul123 a întrebat:

Am un laptop cu doua porturi usb (2.0 si 3.0) cel 2.0, nu merge, conectez mouse-ul la el, se aprinde dar nu se misca, daca conectez la cel 3.0 merge, dar daca bag un usb-hub 2.0 in portul 3.0 nu merge, aceeași problemă se aprinde dar nu merge (orice dispozitiv merge in portul 3.0 dar daca bag usb-hub 2.0 nu merg) am reinstalat windowsul si tot la fel e, ce pot să fac?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Încearcă să butezi pe o distribuție live Linux și vezi dacă face la fel.

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Inseamna ca portul nu mai merge 2.0 ai putea sa il schimbi.

| Wr3nch a răspuns:

Sa mergi cu el la un service dupa 15 pentru ca probabil e defect portul in sine.

| flixbuster a răspuns:

Verifica setarile BIOS/UEFI pentru USB.