| vali9899 a întrebat:

Am un laptop cu o placa de baza hm77 care are pci-e revision 2.0 si vreau sa ii pun un procesor care are pci-e revision 3.0. Se poate? Care este legatura dintre pci-e revision de la procesor cu cea de la placa de baza?

1 răspuns:
| VallyP a răspuns:

Majoritatea laptop-urilor nu permit inlocuirea procesorului. Chiar si asa, costul cu noul procesor+manopera de inlocuirea te-ar costa aproape de un laptop nou iar cresterea in performanta ar fi nesemnificativa.