| malina_skh a întrebat:

Am un laptop cumparat acum o luna si am pe el windows 10 licentiat. E setat sa isi faca update automat iar acum imi cere permisiunea sa ii fac update si la bios. Sa ii dau sau nu?

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Da poti sa ii dai sa faca update.
Nu o sa mearga mai repede dar daca au adaugat ceva extra o sa fie in bios.

| PainTech a răspuns:

Tine cont sa il ai incarcat cand ii faci actualizarea la BIOS. Si sa nu il inchizi.

Daca actualizarea merge prost poti sa il strici. Unele au metode de recuperare ( BIOS de rezerva, de exemplu ), dar la majoritatea daca il strici s-a dus.