| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop Dell. bateria mai avea cateva minute pana se golea, moment in care am conectat incarcatorul. In acel moment laptopul s-a inchis si nu mai porneste. Am incercat cu/fara baterie. Am incercat cu/fara incarcator. Am incercat cu alt incarcator. NIMIC. Nu da nici un semn de viata.

Oare ce are?

5 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

Mergi cu el in service la magazinul de unde l-ai cumparat. Se fac teste si se constata problema. Cred ca s-a ars ceva de la baterie..nu se mai alimenteaza...

| xibalba a răspuns:

E posibil sa fie ceva de la sursa sau placa video...desi daca zici ca nu da niciun semn de viata, poate fi sursa sau hardul. Oricum, cred ca e problema hardware, nu software. Eu zic sa te duci la magazinul de unde l`ai luat in cat mai scurt timp cu garantia si cu tot ce are el...frumos, in ambalajul original. Asta daca mai e in garantie. Daca nu, du`l la un service pentru laptopuri. Sau il trimiti in service la magazinul de unde l`ai cumparat, iar daca ti`l trimit in service, vei plati. Oricum, nu te panica, problema poate fi remediata. Am patit si eu, si in 2 zile si-a revenit de la sine! Culmea! si-a revenit exact cand l`am dus in magazin... si nu a mai fost nevoie sa il duc in service. Multa bafta!

| powergirl a răspuns:

Cred ca sti s-a ars ceva la monitor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi dacă vă mănâncă undeva, se bagă mai întâi mufa de la alimentator în laptop, apoi alimentatorul în priză, asta doar pentru a evita scurtul circuit pe placa de bază. Îl duci la garanție sau un service (dacă nu mai ai), altceva n-ai ce-i face.

| tanaseandreea a răspuns:

S-ar putea sa-i fi ars placa de baza... du-l cuiva care repara sau cel mai bine la un centru autorizat sa vezi ce are daca chiar nu se mai aprinde deloc.