| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema. Astazi am vrut sa pornesc leptopul si am sesizat ca nu se porneste. M-am gandit ca nu o mai avea baterie asa ca am conectat incarcatorul. Surpriza si mai mare a fost atunci cand beculetul de curent nu s-a mai aprins. Acum leptopul nu vrea sa porneasca pentru ca nu intra curent in el. Am incercat la mai multe prize. Am uitat sa specivic ca este vorba despre un HP dV6. Oare sa fie de la incarcator sau de la laptop? Ce sa fac? Va rog mult ajutati-ma!

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

De la amândouă poate fi. Dacă se apronde ledul de încărcare când a cuplat încărcătorul la laptop, atunci încărcătorul e funcțional. Dacă se aprinde becul de încărcare și tot nu pornește e ceva din placa de bază(posibil vreo diodă din circuitul de încărcare să fie dusă), și asta se rezolvă înn service.Succes

| marculescumihai a răspuns:

Incearca cu un alt incarcator. Daca tot nu merge du-l la service!

| pozeanimate a răspuns:

Daca beculetul de la incarcator nu este aprins, 1000% incarcatoru s-a dus

| edizamfir a răspuns:

Eu zic sa verifici incarcatorulwinking

| denis57612 a răspuns (pentru edizamfir):

Cum sa il verific?

| blancheblur a răspuns:

1)Verifica daca bateria e pusa bine in laptop ( Consulta Manualul cu care a venit).
2) Vezi ca nu cumva sa fi fost prizele defecte sau sa fi fost pana de curent.
3)Du-l la un service specializat, cu incarcator cu tot. Specifica-le clar ca nu se incarca.