| Kidd4Kiddutza a întrebat:

Am un laptop Dell Inspiron 8200, si i-am instalat Windows XP de pe CD. Am avut o problema cu el si am vrut sa instalez dar nu se mai poate instala de pe acelasi CD. In schimb am incercat Windows 7 si s-a instalat si vreau sa revin la XP si nu reusesc. Ajutor va rog!

7 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

In ce sens numai puteai instala windows-ul: iti dadea eroare, nu gasea HDD-ul etc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca poate trebuie sa schimb in bios ceva

| SonicAndrei a răspuns:

Dacă îți merge Windows 7 de ce nu rămâi la el? E mult mai bun. OK, dacă consumă prea mult din resurse lasă XP.

Ai CD original de Windows XP? Am auzit că te lasă să instalezi (și reinstalezi) Windows-ul original doar pe același calculator/laptop/notebook/all-in-one/ce o fi...

Încearcă să folosești un crac k.

| Kidd4Kiddutza explică:

Nu imi vede CD-ul. Si da este cel original. Windows 7 imi ocupa spatiu mult.

| asu99 a răspuns:

Eu am laptop HP, nu stiu ce poate sa aiba al tau.si eu am xp profesional.

| Roberta000 a răspuns:

Sincer nu stiu, poate s-a dus cd-ul oricum parerea mea e sa ramai la windows 7

| Vasile_Stoica_1957 a răspuns:

Singura varianta este sa-ti faci un cd cu sp3 de pe net.Eu am incercat aceasta varianta si merge foarte bine.SUCCES.