| Kidd4Kiddutza a întrebat:

Am o mare problema! Cineva acum ceva timp mi-a instalat Windows 7. Acum eu vreau sa il schimb in XP SP2. Am un Laptop Dell Inspiron 8200. Nu mai pot instala Windous-ul XP deloc! Nici nu imi mai citeste CD-ul. Ce trebuie sa fac? Multumesc! Dau FUNDA celui care ma ajuta sa repar problema!

6 răspunsuri:
| DavidOsam a răspuns:

Intri in Bios si pui ca prima varianta sa fie Boot from CD. Daca nu merge, schimba cd-ul.

| Kidd4Kiddutza explică (pentru DavidOsam):

Cum inru in Bios?

| DavidOsam a răspuns (pentru Kidd4Kiddutza):

Apesi pe F2 cand pornesti pc-ul (cand e ecranul negru si vezi acolo multe chestii scrise). Daca nu merge cu F2, incearca cu Del.
PS: daca nu esti sigur cand sa apesi F2, apasa pe el incontinuu dupa ce ai pornit pc-ul.

| Sergione40 a răspuns (pentru Kidd4Kiddutza):

Depinde de la un calculator la altul de obicei cu DELETE, daca nu merge asa incearca F2 sau F10

| Sergione40 a răspuns:

S-ar putea ca in bios la boot sa nu ai prima optiune cd/dvd ci sa fie hdd. In acest caz iti porneste sistemul de pe hdd nu instalarea de pe cd.

| Zeppelyn a răspuns:

Cand pornesti pc iti apare sa apesi f12(parca) pentru a intra la setari... dupa aia dai la boot si vezi sa fie cd/dvd primul in lista aia