| cretzulycy a întrebat:

Am un laptop HP dv6-3122sl si nu stiu pe ce am apasat de nu mai merge sa dau click atunci cand apas direct pe mousul acela (nu stiu exact cum se numeste) ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| Peter28 a răspuns:

"Mouse-ul ala" se cheama mousepad. Cauta un buton pe care este desenat mousepad-ul si o bara oblica si dupa aia un mouse-pad taiat de o linie oblica. S-ar putea sa gasesti un astfel de buton, daca nu incearca sa cauti prin Control Panel, la Mouse si vezi dai activare la ceva pe acolo. Stiu ca nu prea am fost explicit, dar mai mult nu stiu ca sa iti spun.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic undeva pe tastele cu F1.F12 ai sa gasesti o tasta care are desenat pe ea maousepad ul. In conbinatie cu tast FN poti sa il blochezi / deblochezi.